Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

25 września 2022

Odwiedź visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna. Poznaj fajne miejsca w Małopolsce.

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz ciężko odnaleźć się w setkach informacji o zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych i najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – potrzebne informacje oraz mapy

Żeby pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której szybko odszukają galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz hotele, pensjonaty i schroniska zlokalizowane w miastach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Natomiast dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. czar parków narodowych i krajobrazowych, regiony agroturystyczne czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Rejestr ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych południowych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Wyjątkowo wartościowy dla obcokrajowców jest też dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży po Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego