Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

28 maja 2018

Najistotniejszą przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może być zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych surowych sankcji?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie nadmiernej ilości odsyłaczy kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Przekraczają one normy naturalnego linkowania wypracowane przez grupę Google, ponieważ manipulują miejscem witryny w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią tekstów marketingowych naszpikowanych licznymi odnośnikami. Występuje także zjawisko kupowania linków, co jest nielegalne. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne metody zostaną ujawnione, a to łączy się ze znacznym zmniejszeniem jej pozycji w przeglądarce, czsem aż o 30 podstron.

Czy można usunąć nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że jeśli na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o reaktywowanie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie zapewnia całkowitego powodzenia. Skierujmy swoje kroki do profesjonalnej firmy SEO, jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści błyskawicznie ustalą prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google należy zlecać tylko renomowanym firmom.