Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

21 września 2022

Zleć wywóz mebli Kraków na http://tinyurl.com/yy7sc29a.

Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z przeróżnych przyczyn nie chcemy się pozbyć. Na ogół przenosimy je do piwnicy, na poddasze lub do komórki lokatorskiej, aby nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Kłopot jednakże w tym, że po wielu miesiącach również te pomieszczenia robią się na tyle zapchane, że normalne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to skłania wielu z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących przesłanką do tego, aby uwolnić się od nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często planujemy również, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbany dom. Warto zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z piwnicy, domu i poddasza.

Wywóz starych mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Odpady takie jak stare meble, elementy stolarki okiennej, sprzęt AGD i RTV czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą także fachowe wsparcie przy opróżnianiu strychu, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – ponowne zastosowanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u bądź firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie zostaną spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich podług materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem służą do złożenia nowych szaf, krzeseł lub półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]