Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

10 listopada 2019

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym działaniem licznych substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do składowania dużych ilości ukończonych już mieszanek. Wspomniane wcześniej cechy powodują, iż zbiorniki ze stali nierdzewnej są też znakomitym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki stalowe w sektorze spożywczym

Zbiornik stalowy jest często używany w przeróżnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego stopu. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na tego typu naczyniach nie zbiera się nalot, który sprzyja zakażeniu ich zawartości drobnoustrojami bądź dzikimi drożdżami.