Zawirusowane strony na WordPress można uratować

21 grudnia 2023

Jeżeli potrzebujesz zlecić usuwanie malware WordPress, zajrzyj na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów oraz witryn działających z jego wykorzystaniem szacuje się obecnie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony malware, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowanego WordPressa?

Strona rozsyła spam? Nie możesz się zalogować? Obrazy na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na witrynie pojawiły się linki do obcych Ci adresów? To raptem parę z częstych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji niezbędne jest błyskawiczne działanie, aby znaleźć przyczynę infekcji i przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie przekracza wiedzę osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich najlepiej zlecić fachowcom od tego typu działań.

Usuwanie wirusów ze strony www – kompleksowy przegląd baz danych i plików strony

Eksperci zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, a także kod zastosowanych na stronie motywów oraz wtyczek. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie powtórnej ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć również niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Odwrócenie wszystkich skutków ataku hakerskiego nie daje pewności, iż analogiczny przypadek nie powtórzy się za jakiś czas, stąd kluczowe jest okresowe uaktualnianie WordPressa i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]