Zastanawiasz się, jak wybrać agencję SEO? Poznaj rady Google

7 września 2022

Jak zatrudnić agencję SEO - uzupełnij swoje wiadomości!

Gdy masz swoje przedsiębiorstwo i tworzysz dla niego stronę www, niewątpliwie z czasem rozmyślasz o tym, co zrobić, by była ona widoczna wysoko w rezultatach wyszukiwania. Jasne jest przecież, że współcześnie obecność w sieci jest jedną z podstaw sukcesu, ponieważ to właśnie tu gros klientów po raz pierwszy zetknie się z twoją ofertą. Jak zatem znaleźć dobrą firmę SEO? Zalecamy posłuchać wskazówek ekspertów.

Google podpowiada, jak zatrudnić dobrą agencję SEO

Nie można negować, iż cały sektor SEO, to znaczy działań związanych z optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, zaistniała i nieustająco rozkwita właściwie wyłącznie za sprawą wyszukiwarce Google. Mimo istnienia licznych opcji, jak m.in. Yandex, Bing lub Rambler, w dalszym ciągu kluczowe są pozycje uzyskane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy więc, kto pragnie być widocznym w sieci, musi spróbować powalczyć o swoje miejsce na pierwszej stronie w Google. W przypadku sektorów, w których występuje mocna konkurencja, na ogół jest to nierealne bez doradztwa speców z firmy SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których idea optymalizacji stron jest czymś nowym, i nakręciło krótki film o tym, jak wybrać solidną firmę SEO.

Czym według Google wyróżnia się rzetelna firma SEO?

Pracownica Google z ponad 10-letnim stażem w prosty sposób tłumaczy, jak rozpoznać rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród nadrzędnych cech między innymi:

  • dbałość o ogólną widoczność strony www, a nie tylko zdobywanie pozycji w wyszukiwarce na wybrane słowa kluczowe,
  • udzielenie stronie wsparcia technicznego i prowadzenie działań nad podniesieniem jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie prowadzonych wdrożeń, przykładowo poprzez cykliczne raporty oraz ciągły dostęp do statystyk strony,
  • umiejętność estymacji czasu oraz budżetu potrzebnego do wykonania zakładanych działań,
  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od zrozumienia, jak działa branża klienta, jakie są cele jego firmy oraz kto jest jego największą konkurencją.

Pracownica firmy Google wskazuje również, iż dobra agencja SEO w żadnym razie nie obieca spektakularnych wyników z dnia na dzień, ponieważ optymalizacja strony internetowej jest procedurą długofalowym, często dającą pierwsze efekty przeważnie po paru miesiącach działań.