Zadbaj o rozwój pracowników – to korzyść dla całej firmy!

8 czerwca 2020

Zajrzyj na janklusak.pl, aby uzyskać informacje dotyczące rozwoju kompetencji

Wzrasta liczba pracodawców, którzy dostrzegają, iż rozwój pracowników znamiennie wpływa na powodzenie całego przedsiębiorstwa. Zmotywowana kadra zaopatrzona w szeroki arsenał kompetencji miękkich to przecież najważniejszy fundament każdej firmy.

Rozwój kompetencji pracowników – efektywne techniki szkoleń

Audyt personalny pracowników umożliwiający weryfikację ich indywidualnych predyspozycji oraz kompetencji może wspomóc właściciela firmy w kompletowaniu zespołu, który będzie przygotowany na trudne wyzwania. Za sprawą audytu Assessment Center/Development Center wykonanego przez doświadczonego specjalistę można wychwycić, kto z zatrudnionych wykazuje zdolności kierownicze i będzie odpowiednim liderem teamu. Sesje AC/DC mogą być realizowane na przeróżne sposoby – przykładowo w postaci sesji grupowych lub indywidualnych. W czasie audytów stosowane są uznane techniki szkoleniowe, jak np. zadania w grupach, symulacje, wywiady bądź studium przypadku (case studies). W ten sposób można odkryć pełne możliwości zespołu i wspomóc rozwój pracowników. Po zakończeniu sesji AC/DC można prowadzić dalej działania z pracownikami w formie coachingu.

Na czym polegają sesje AC/DC i rozwój pracowników?

Kompetentny audyt jest rozdzielona na wiele faz. Zaczyna się od analizy kompetencji potrzebnych do wypełniania danej funkcji w firmie. Następnie audytor opracowuje narzędzia, które zostaną użyte podczas sesji. Trzecim etapem jest powiadomienie o intencjach sesji i tego, co chce się za jej sprawą wypracować. Równie istotne jest poza tym miejsce, w którym zostaną wykonane audyty zespołów – musi one gwarantować komfort, który wspomoże spełnienie celów sesji. Sam audyt AC/DC (grupowy czy też indywidualny) jest przeprowadzany przez wykwalifikowanych doradców, którzy mają wykształcenie psychologiczne. Czas trwania sesji wynosi co najmniej 4 godziny. Po jej przeprowadzeniu Klient otrzymuje indywidualny, wyczerpujący raport, w którym znajduje się ocena kompetencji audytowanych członków zespołu, określone są ich silne strony i podane są zalecenia, jak należy poprowadzić kolejny etap rozwoju pracowników. Audyt zamyka feedback.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]