Zabytkowe auto czy może Mercedes do ślubu – ty wybierasz

17 maja 2018

Z pewnością nadzwyczaj ważnym wydarzeniem na ścieżce życia każdego człowieka jest uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. Wszystko musi być w tym dniu perfekcyjnie dopracowane – nic nie może sprawić zawodu. Dzień ślubu jest zwykle zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Newralgiczny akcent jego oprawy stanowi auto, którym nowożeńcy pojadą do ślubu – staje się ono symbolem najwyższego statusu.

Auto do ślubu – ważna część ślubnej tradycji

Obecnie przyjętym zwyczajem jest, by nowożeńcy pokonali drogę na uroczystość autem. Dawniej był to powóz zaprzężony w dwa przystrojone konie. Jednakże wraz z nastaniem rewolucji przemysłowej wierzchowce zostały wyparte przez auta. Samochód do ślubu jest elementem, który winien być zapamiętany przez zgromadzonych znajomych i członków rodziny. Ale prócz spodziewanej, godnej oprawy, samochód jest też szybką metodą dotarcia na ślub. Tym bardziej w tych czasach, gdy nie poruszamy się już tylko w granicy małego terenu zamieszkania, ale nierzadko pokonujemy przed ceremonią wiele kilometrów – wszakże obecnie droga z miejsca ceremonii do sali weselnej wiedzie zazwyczaj przez fotografa.

Co wybrać – zabytkowy samochód czy luksusowy Mercedes do ślubu?

Na wybór upragnionego auta mogą mieć wpływ moda oraz indywidualne upodobania. Przeważnie ogół wstępujących w związek małżeński wybiera auta z najnowszej oferty uznanych marek, takich jak Mercedes. W palecie usług przewozowych adresowanych do młodej pary odnajdziemy także auta z aktualnej oferty salonów samochodowych, jak i te retro. Młode pary najczęściej wybierają nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w dyskretnej, eleganckiej czerni. Całość musi stanowić idealną harmonię, dlatego ekskluzywne wnętrza ze skóry są już standardem. Wypożyczalnie samochodów do ślubu zapewniają nowożeńcom możliwość wynajmu pojazdu wraz z szoferem zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie prowadziła samochód jest również gwarantem powodzenia naszej uroczystości. Zatem potrzebny jest profesjonalny kierowca, który bezpiecznie dowiezie nas pod kościół, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.