Zabieg mikropigmentacji zarostu – jak to działa?

10 maja 2022

Tu uzyskasz więcej informacji o uzupełnianiu zarostu.

Broda od wieków kojarzona jest z męskością, a jej stan dużo zdradza o jej właścicielu. Posiadanie gęstego zarostu wróciło do łask po kilku dziesięcioleciach faworyzowania gładkiej skóry twarzy jako standardu estetycznego u płci męskiej. To powoduje, iż dla sporej grupy mężczyzn kłopoty z zapuszczeniem brody mogą być źródłem niebagatelnych kompleksów. Można postarać się je wygasić między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji brody.

Utrata włosów z zarostu – najczęstsze przyczyny

Podobnie jak wszystkie części ciała również skóra twarzy może stracić włosy. Zarost silnie przerzedzony bądź z widocznymi plackowatymi obszarami bez owłosienia wygląda mało estetycznie i może prowadzić do utraty pewności siebie. Na ogół przerzedzenie brody jest bezpośrednio konsekwencją procesu osłabiania się włosów oraz spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym skutkiem upływu lat. Lecz bywa, iż spadek poziomu hormonów androgennych następuje niespodziewanie także u mężczyzn w młodym wieku, co kończy się między innymi łysieniem podbródka. Nagła utrata włosów to także nierzadko wynik ich agresywnej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie akcesoriów czy kosmetyków. Na utrzymanie brody w zdrowej kondycji istotne oddziaływanie mają nawyki żywieniowe, dlatego mężczyźni powinni zadbać o dietę bogatą między innymi w witaminy z grupy B, witaminę D oraz K2, jak również wapń, magnez i cynk. Napięcie także przeszkadza w wyhodowaniu gęstego zarostu – włoski wypadają same, a niekiedy są bezwiednie wyrywane w nerwowym odruchu.

Uzupełnianie brody nieorganicznym barwnikiem – o mikropigmentacji

Całkowite zgolenie brody jest popularną metodą na zamaskowanie problemów z jej wyhodowaniem. Jednakże nie każdy czuje się dobrze bez zarostu lub pragnie go nosić, bo jest przekonany, że to koryguje rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można podjąć decyzję o transplantacji włosów, jednak taki zabieg to nierzadko koszt sięgający nawet kilku tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” punkciki z pigmentu imitują delikatnie odrośnięte włosy, a rozróżnienie elementów sztucznych od rzeczywistego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie zarostu tuszuje fragmenty skóry dotknięte łysieniem plackowatym lub całkowitym, pozwala optycznie zagęścić rzadkie owłosienie, a także umożliwia poprawę linii zarostu. Powinno się jednakże mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się zazwyczaj roku.

Nasz adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]