Wyposażenie zakładów przemysłowych – wyroby ze stali nierdzewnej

9 września 2019

Stal nierdzewna ma mnóstwo wartościowych cech sprawiających, że znajduje szerokie zastosowania. Jej najważniejszy atut to z całą pewnością niepodatność na korozję, która nie tylko zapewnia trwałość wyprodukowanych z niej przedmiotów, ale też pozwala na ich kontakt z wilgotnymi materiałami i cieczami. Co więcej stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co znaczy, iż nie wchodzi w reakcje z substancjami o kwaśnym odczynie, a listę jej plusów dopełnia gładka powierzchnia uniemożliwiająca rozwój mikroorganizmów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej – zbiorniki na żywność lub kosmetyki

Stabilność chemiczna i bezpieczeństwo mikrobiologiczne sprawiają, że stal nierdzewna to idealny materiał dla sektora spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są na co dzień wykorzystywane przez zakłady przetwórcze, które korzystają z nich w procesie produkcji i przechowywania artykułów spożywczych. W zakładach piekarskich i browarach wyroby ze stali nierdzewnej stosuje się w charakterze zbiorników fermentacyjnych. Materiał ten jest też stosowany chętnie w branży kosmetycznej i przez firmy działające w sektorze produkcji i dystrybucji paliw, rozpuszczalników i innych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – niezastąpione w budownictwie

Odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne (niskie i wysokie temperatury, wilgotność oraz kwaśne deszcze) powoduje, że wyroby ze stali nierdzewnej wspaniale zdadzą egzamin w warunkach zewnętrznych (przykładowo jako balustrady balkonowe), a także na pływalniach (mowa o drabinkach i poręczach). Z uwagi na przyciągającą wzrok estetykę, jednakowo dobrze sprawdzają się również wewnątrz budynków – na przykład na klatkach schodowych. Poza tym sterylność stali nierdzewnej umożliwia użycie jej w gabinetach medycznych oraz przychodniach.