Współpraca z architektem nie musi być trudna

25 maja 2018

Dowiedz się więcej o usługach architekta Kraków na http://tinyurl.com/yat626b3

Wzniesienie domu to na pewno najistotniejsza inwestycja w życiu wszystkich z nas. Warto zatem dokładnie to obmyślić i skorzystać wtedy z porad fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, ma na pewno projekt domu. Możemy wprawdzie nabyć stworzony już dokument, ale by mieć pewność, iż dom okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, powinniśmy skorzystać z usług architekta. Ze względu na to, iż większość z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się zajmuje, powinniśmy powiedzieć o tym kilka słów.

O czym wiedzieć przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja zaspokoi nasze potrzeby, zależy zwłaszcza od przebiegu rozmowy z architektem. Przychodząc do architekta powinniśmy przemyśleć, czego spodziewamy się po budowanym domu oraz potrafić przekazać mu to. Należy również zaznajomić się z najistotniejszymi przepisami na temat budowy domu – przez to szybciej się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się stresować, ponieważ w przypadku wątpliwości mamy prawo poprosić go o pomoc.

Jakie projekty stworzy architekt?

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. To ów dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na których oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas odbioru budowy. Treść tych projektów regulują właściwe przepisy.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]