Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

23 czerwca 2019

Jeżeli chcesz zlecić uszczelnianie okien PCV, skieruj się w to miejsce

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na komfort lokatorów. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, jak również izolują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym czasie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]