Stylowa posesja – zakładanie i utrzymanie trawników

28 maja 2018

Zadbany trawnik znakomicie komponuje się z całością posesji i prezentuje się elegancko. Na rynku istnieją podmioty, które profesjonalnie zajmują się utrzymaniem trawników. Kto korzysta z ich oferty i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – Lolium perenne i Poa pratensis

Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. ogrody pałacowe, przedsiębiorstwa prywatne, urzędy czy zarządy zieleni miejskiej, które muszą zatroszczyć się o wielkie powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika wykorzystuje się wiele gatunków roślin, wśród których wyróżniamy kostrzewę czerwoną rozłogową, Lolium perenne czy wierzchlinę łąkową. Dużą popularnością cieszy się też trawa rozkładana, która pozwala na błyskawiczne urządzenie estetycznej posesji. Jaki typ trawy zastosować? Wszystko zależy od oczekiwanych rezultatów, wielkości działki oraz rodzaju terenu. Gatunki z rolki sprawdzają się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – równiarki laserowe i siewniki

Przedsiębiorstwa zajmujące się dbaniem o trawniki stosują specjalistyczne narzędzia, które pomagają zrealizować niezbędne prace. Zalicza się do nich np. wozidła, agregaty, kosiarki samojezdne oraz wiele innych praktycznych maszyn. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie sprawniej. Niezwykle ważne jest także nawadnianie trawnika, które często odbywa się przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który uległ zniszczeniu wskutek czynników zewnętrznych, takich jak mróz lub urazy mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczyć można skaryfikację, dosiewanie czy odchwaszczenie, trawnik znowu wygląda schludnie.