Sosna, merbau czy palisander? Producent okien drewnianych dobierze najlepszy materiał

23 maja 2018

To, w jaki sposób wykonane są okna w ogromnej mierze wpływa na wygodę mieszkańców konkretnego domu. To od nich zależy to, czy w mieszkaniu będzie niehałaśliwie, ciepło i czy będzie sucho. Co istotne, okna wpływają również na to, jak budynek będzie się prezentował, o czym nie należy zapominać planując duże remonty wiekowych budynków. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem będą z pewnością okna drewniane. Charakteryzują się one klasycznym wyglądem, a dzięki wykorzystaniu odpowiednich rodzajów drewna i nowoczesnych metod wytwórczych – również ogromną wytrzymałością na wszelkie niebezpieczne czynniki. Co więc może zaoferować nam producent okien drewnianych? Czemu powinniśmy postawić na jego okna?

Co proponuje producent okien drewnianych?

Sprawdzone przedsiębiorstwa produkujące okna korzystają obecnie z tradycyjnych surowców. Przede wszystkim jest to drewno, które jako surowiec naturalny jest bezpieczne dla natury i organizmu mieszkańców, a jednocześnie, dzięki zastosowaniu właściwych sposobów produkcji – bardzo wytrzymałe. Istotny jest także dobór odpowiedniego rodzaju drewna. W produkcji okien najczęściej stosuje się gatunki cechujące się wytrzymałością na wodę: dąb, modrzew oraz gatunki egzotyczne, czyli między innymi meranti oraz palisander. Oprócz tego wytwórcy okien drewnianych niekiedy wykorzystują też sosnę i jodłę.

Dlaczego powinniśmy skorzystać z oferty producenta okien drewnianych?

Okna, jakie oferuje nam dobry producent okien drewnianych cechują się w szczególności szczelnością – z uwagi na to zapewniają komfortową temperaturę we wnętrzach. Są również naprawdę solidne, przez co najczęściej ich producent oferuje długi czas gwarancji – nawet do trzech lat. Okna z drewna, jak już wspomnieliśmy, charakteryzuje też oryginalny, klasyczny design. To zaś powoduje, że doskonale zdają egzamin w czasie odnawiania cennych obiektów, ale bez obaw mogą być wykorzystywane również w nowoczesnych budynkach.