Sesje coachingowe – odkryj swój pełny potencjał

10 maja 2020

Profesjonalny coaching - poznaj najlepszą ofertę

Całkowite spożytkowanie własnego potencjału może być nie takie proste. Nieraz zwyczajnie brak nam motywacji, innym razem przyczyną kłopotów są przeszkody psychologiczne. Niezależnie od powodu, takie trudności bywają szalenie dokuczliwe i niejednokrotnie hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, zwalczenie ich bez pomocy osób trzecich jest niezmiernie trudne, a nieraz wręcz niemożliwe. Dlatego powinno się wspomóc się wiedzą specjalistów. Tym bardziej, że techniki, z których stosują współcześnie coache, w wielu casusach okazują się nader efektywnym narzędziem w usunięciu trudności stojących na drodze do zdobycia wyznaczonych celów.

Profesjonalny coaching. Na czym to polega?

Praca z coachem powinna rozpocząć się od obustronnego poznania się. Aby pojawiły się zamierzone rezultaty, na wstępie najważniejsze jest bez wątpienia zbudowanie swoistego rodzaju więzi oraz dwustronnego zaufania. W trakcie pierwszych rozmów – które można odbyć za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów albo przez telefon – coach pozna również cele, cechy charakteru i kwalifikacje swojego klienta oraz ustali z nim program działania. Podczas współpracy z reguły przeprowadza się kilka sesji coachingowych, trwających mniej więcej 1,5 godziny. Ostatnie spotkanie jest z kolei okazją do ewaluacji działań i sprawdzenia, na ile klient upora się z konkretnymi problemami w pojedynkę. To, jakie kwestie będą analizowane podczas sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji osoby zwracającej się o pomoc – może to być podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia lub zwiększenie jego efektywności.

Kiedy należy skorzystać z coachingu?

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w różnorodnych przypadkach. Jedną z najistotniejszych pobudek przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest dążenie do całkowitego spożytkowania skrytego potencjału celem poszerzenia umiejętności zawodowych lub personalnych. Coach psycholog potrafi też realnie wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, wzmagając poziom satysfakcji lub ucząc, jak poskramiać obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]