Samolotem czy busem do Belgii – jaki transport wybrać?

15 kwietnia 2019

Belgia od kilkunastu lat zajmuje wysokie miejsca na listach krajów najczęściej odwiedzanych przez naszych Rodaków. Podróżują oni tam zarówno w celach zarobkowych, jak i wyłącznie turystycznych. Miasta takie jak Brugia, Antwerpia, Bruksela czy Gandawa zachęcają do ich poznania i dla wielu z nas stają się celem urlopowych wyjazdów. Belgijskie i polskie miejscowości są ze sobą wystarczająco dobrze skomunikowane. Podróżni mogą wybierać wśród wielu środków transportu. Który z nich jest najlepszy – busy do Belgii, autokary czy samoloty?

Jak dotrzeć do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których najważniejszy jest jak najkrótszy czas podróży, pierwszym wyborem będzie samolot. Lot bez przesiadek do Brukseli proponują dwa polskie lotniska – Modlin i Okęcie. Decydując się na to rozwiązanie, musimy niestety przygotować się na koszty sięgające nawet 1 tys. PLN, jak również na konieczność załatwienia przejazdu z Brukseli do punktu docelowego. Nieco więcej miast obsługują linie autokarowe, jednak i w ich przypadku nie możemy liczyć na to, że zawsze dowiozą nas bezpośrednio do mniejszych miasteczek.

Komfortowe busy do Belgii

Jak poradzić sobie z tymi przeszkodami? Planując podróż, warto zdecydować się na busy do Belgii. Przewoźnicy mają w swojej ofercie tranzyty z opcją door-to-door. Znaczy to, że kierowca odbierze pasażera z dowolnego miejsca znajdującego się na trasie busa (albo w jej pobliżu), a już w Belgii odstawi go wprost pod wskazany adres (na przykład do hotelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są zazwyczaj bardzo dobrze wyposażone, zapewniając podróżnym absolutną wygodę. Mają oni swojej dyspozycji mają między innymi klimatyzację, bezprzewodowy internet oraz komfortowe siedzenia.