Regały przesuwane – wykorzystaj maksymalnie powierzchnię magazynu

20 lutego 2019

Wiele magazynów ma powierzchnię zbyt małą do tego, by pomieściły się w nich wszelkie magazynowane przez firmę materiały. Kwestia ta okazuje się szczególnie dotkliwa w chłodniach oraz mroźniach, które niełatwo jest powiększyć, a każdy kolejny metr sześcienny wiąże się z podniesieniem kosztów ich eksploatacji. Zarówno w pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie konieczne jest utrzymanie warunków chłodniczych, pomocne okażą się regały mobilne. Jak działa to rozwiązanie?

Regały przejezdne – charakterystyka

Magazynowe regały mobilne różnią się od zwykłych tym, że montuje się je na specjalnych szynach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Pozwala to zmieniać ich lokalizację i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdej chwili można też uzyskać dostęp do dowolnej palety na terenie składu – wymaga to tylko przesunięcia przyległych regałów. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, pojemność składu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy jednoczesnym zachowaniu kosztów eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kto powinien stosować regały przejezdne?

Jak już wspomnieliśmy, regały przesuwne są zalecane szczególnie do mroźni oraz chłodni. Będą też idealnym rozwiązaniem w małych magazynach, właściciele których z różnych względów nie mogą zdecydować się na ich rozbudowę. Regały mobilne nie wymagają zmian w konstrukcji hali. Dzięki temu ich instalacja jest możliwa zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc stać się świetnym sposobem na ich modernizację i tym samym na sprawniejsze spożytkowanie ich powierzchni, a także racjonalizację wydatków związanych ze magazynowaniem towarów.