Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

20 maja 2018

Na http://bit.ly/2wVJ3R9 uzyskasz kompleksową pomoc profesjonalisty w zakresie przygotowania projektów budowlanych Kraków

Trudno znaleźć ważniejszą rzecz niż budowa domu. Powinniśmy przy tym zdać sobie sprawę, iż nie jest to łatwe zadanie, a największe trudności związane są z załatwieniem najróżniejszych oficjalnych formalności. Najpierw należy postarać się o pozwolenie na budowę – a zostanie zatwierdzone, jeśli przedstawimy projekt budowlany. Dokument musi zostać stworzony przez architekta, a jego zawartość ustalają odpowiednie ustawy. Co więc powinno być w nim zawarte? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Projekty budowlane – treść

Najważniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan musi być sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę i posiadać układ dotychczasowych i planowanych obiektów oraz instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się też dane o miejscu składowania odpadów, rozmieszczeniu roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też posiadać projekty budowanych obiektów i często również informacje od podmiotów dostarczających wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach niezbędne będzie także załączenie rezultatów badań podłoża.

Projekty budowlane – po co są?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż nasza inwestycja musi odbywać się według planu określonego w owym projekcie, zaś wszystkie niedopatrzenia będą przyczyną jej nieodebrania.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]