Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

24 lutego 2020

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować dobry hosting dla firm?

Hosting dla firm – postaw na prędkość oraz bezpieczeństwo

Hosting, zwłaszcza ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być niezawodny, szybki, bezpieczny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (współdzielony, w chmurze, VPS, czy też dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting?

W przypadku hostingu dla firm nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się przeciętną jakością, a niejednokrotnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była też stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.