Parking długoterminowy – wybawienie dla podróżujących

27 marca 2020

Przelot samolotem startującym z odległego lotniska może stać się źródłem pewnych problemów. Najistotniejszym będzie niewątpliwie kwestia dotarcia do portu lotniczego. Jeżeli bowiem nie dotarliśmy do ciekawych połączeń kolejowych, zazwyczaj musimy dotrzeć na miejsce swoim autem. Wiąże się to jednak z koniecznością zaparkowania pojazdu we właściwym miejscu – takim, w którym nie będziemy obawiać się kar finansowych ani wandali. W takich przypadkach trafionym wyjściem będzie na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego decydując się na nią możemy oczekiwać?

Zasady korzystania z parkingu długoterminowego

Zasady dla klientów tej usługi będą banalnie nieskomplikowane – miejsce na parkingu mamy możliwość najczęściej zarezerwować online. W formularzu na stronie parkingu należy tylko wybrać właściwy termin, a potem wykonać przelew. Po dotarciu do miasta z lotniskiem miejsce będzie już przygotowane, zaś w większości sytuacji firma zapewni nam także transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie wiąże się z dużymi wydatkami – dzień postoju to bowiem koszt niecałych dwudziestu złotych, jednak warto zaznaczyć, że ceny będą tym przystępniejsze, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Czemu warto wybrać parking długoterminowy?

Najistotniejszym z atutów pozostawienia samochodu na parkingu długoterminowym będzie fakt, że są to obiekty strzeżone – nie powinniśmy więc martwić się ochroną naszego pojazdu, gdyż ten zresztą będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj oferują też mnóstwo usług opcjonalnych, a te na pewno ułatwią nam zaplanowanie podróży – na przykład opisany już transfer lub opcję dopompowania opon oraz podładowania akumulatora po długotrwałym postoju. Przed podróżą zwykle będziemy mieli też możliwość zmierzenia bagażu i dzięki temu ustrzeżenia się większych kosztów.