Organizujesz Wigilię dla swoich pracowników – zamów catering świąteczny

23 kwietnia 2023

Catering świąteczny Kraków - więcej o tej usłudze odnajdziesz tutaj.

Koniec grudnia to okres, który spędzamy na ogół z najbliższymi, jednak spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko pracownicy firmy przygotowują je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie przygotowane smakołyki, lecz w sporych przedsiębiorstwach ten schemat działania się nie sprawdza. Aby zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych śniadań wigilijnych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, polecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Typowe świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole muszą pojawić się standardowe świąteczne smakołyki. To przede wszystkim ryby, np. chrupiący filet z karpia bądź łososia, jak również staropolskie zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa grzybowa. Na stole nie powinno brakować też uszek z grzybami i kapustą, które zwykle podawane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, przykładowo bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Powinno się także zatroszczyć się o pyszny frykas na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, kutię z miodem lub lekki sernik.

catering świąteczny – dobierz potrawy, które wszystkim zasmakują

Za planowanie Wigilii w firmie warto zabrać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz określić datę spotkania i dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe obliczenie prognozowanej liczby gości uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie optymalną liczbę porcji. Warto skonsultować z pracownikami menu i wspólnie zdecydować się na te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Ważne jest także to, żeby ustalić czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają ryb oraz mięsa. Dla tych pracowników należy zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne zbierają zamówienia przez większość grudnia, ale nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]