Naprawa lodówek – co warto wiedzieć przed wizytą serwisanta?

20 maja 2018

Najpopularniejsze awarie lodówek to w szczególności za niskie chłodzenie, dokuczliwy hałas i nieszczelność. Co ważne, tego rodzaju usterki czasem biorą się tylko z nieprawidłowego położenia – wtedy musimy tylko przestawić lodówkę. Jeśli jednak przyczyna usterki tkwi gdzie indziej, niezbędna okaże się pomoc fachowcy. Ile na nią wydamy? Kiedy naprawa lodówek jest trafionym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić inny produkt?

Kiedy postawić na naprawę lodówek?

Szczególnie podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Często ich źródłem okazuje się nieprawidłowe obchodzenie się z urządzeniem. Do lodówki nie należy bowiem wkładać produktów ciepłych, zaś otwierając ją musimy wiedzieć o tym, by domknąć drzwiczki. Jeśli idzie o lodówki dla sklepów, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Zbyt mała wydajność silnika wpływa również na pracę zamrażalki. Nie zapominajmy, że w przypadku stwierdzenia usterki nie należy naprawiać lodówki samemu. Zdecydowanie słuszniej zrobimy zlecając to serwisantów, otrzymując w ten sposób gwarancję na zamówione naprawy.

Naprawa lodówek – cennik

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od rodzaju usterki. Inną stawkę uiścimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, iż są to urządzenia przemysłowe, ceny serwisu mogą okazać się wyższe. Zazwyczaj jednak koszt serwisu najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższy niż kupno nowego urządzenia.