Masz problemy z zębami? Pomocy szukaj u chirurga stomatologa

27 maja 2018

Nie wszystkie schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Kiedy są one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku znacznych ubytków uzębienia, konieczności umieszczenia sztucznych zębów czy mostów, uszkodzeń dziąseł i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju guzy bądź narośle. Które metody bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, aby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych ubytków czy pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to również należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów czy narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma także nastrój w gabinecie i stosunek dentysty do chorych – wiele powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, które znajdziemy na przykład w sieci lub w gronie przyjaciół.