Lokal na wesele – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

27 marca 2022

Sala ślubna - zobacz pełną ofertę.

Ceremonia ślubna i mające po nim miejsce uroczystości weselne to wydarzenie, o którym bliscy młodej pary i sproszeni goście będę wspominać w rozmowach przez kilka miesięcy, a często nawet lat. Jeżeli nowożeńcy zechcą zorganizować przyjęcie dla sporej ilości osób, jednym z pierwszych wyzwań, które przed nimi się pojawi, jest zarezerwowanie najlepszego lokalu na wesele, w którym goście spędzą ten niezwykły wieczór w najlepszych warunkach.

Dom weselny – zwróć uwagę na jego pojemność i dystans od kościoła

Wybierając lokal na wesele nowożeńcy powinna uwzględnić kilka znaczących okoliczności. Przede wszystkim musi znać ilość zaproszonych gości, aby uzyskać pewność, iż w zarezerwowanej sali weselnej bez trudu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla każdego. Zaproszeni muszą mieć wyznaczone miejsce ich przy stole, ale istotne jest też, żeby mieli możliwość zatańczenia. Oprócz tego nowożeńcy powinni zwrócić uwagę na to w jakiej odległości od kościoła położony jest dom weselny oraz czy droga do niego będzie prosta. Jeżeli na przyjęcie weselne poproszona jest rodzina i znajomi z dalekich krańców Polski, powinno się poszukiwać lokalu na wesele, w sąsiedztwie którego znajduje się duża baza noclegowa. Trzecią kwestią jest sama organizacja wesela, innymi słowy dekoracja stołów, przygotowanie menu i zamówienie obsługi kelnerskiej oraz oprawy muzycznej. Takie tematy mogą przekroczyć możliwości pary młodej, zatem warto skorzystać z oferty domów weselnych, które świadczą wsparcie w zakresie kompleksowej organizacji przyjęcia weselnego.

Sale weselne w podkrakowskich Balicach – przyjęcie z porywającą oprawą

Młode pary z małopolski, w szczególności z Krakowa i okolic, mogą zorganizować zabawę weselną w szalenie malowniczym obiekcie, jakim jest Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w Balicach. W jego wnętrzach wesela urządza się od setek lat, a każde z nich charakteryzuje się zniewalającą oprawą. Pałac posiada cztery pomieszczenia zdolne podjąć ok. 130 osób. Wesele może zostać zorganizowane również w plenerze przed Pałacem, a wówczas uczestniczyć w nim będzie mogło bez mała 350 zaproszonych. Atutem tego domu weselnego w Balicach jest to, że zlokalizowany jest tylko 12 kilometrów od Krakowa, który ma bardzo bogatą bazę noclegów. Dojazd gości z kościoła do sali weselnej nie trwa zatem dłużej aniżeli pół godziny.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]