Leasing bez BIK – wady i zalety

27 maja 2018

Leasing to jeden z najczęściej stosowanych rodzajów stosunków cywilnoprawnych. Polega na użyczeniu danego przedmiotu przez jedną stronę, w zamian za co kolejna musi płacić określone w kontrakcie raty. Leasing najczęściej stosowany jest przez przedsiębiorców – dzięki niemu dość mało kosztownie mogą zakupić na przykład firmowe auta czy maszyny. Leasing nie dla wszystkich jest niestety osiągalny – część banków niezbyt chętnie podpisuje zobowiązania z przedsiębiorcami, którzy wcześniej niesystematycznie regulowali pożyczki. Na szczęście dostępne są metody, które umożliwią uniknięcie podobnych problemów.

Leasing bez BIK – czym jest?

W podobnych przypadkach idealnym rozwiązaniem niewątpliwie okaże się leasing bez BIK. Co prawda nie świadczy go wiele instytucji, lecz po starannym poszukiwaniu bez problemów dotrzemy do kilku propozycji. Tak jesteśmy w stanie sfinansować kupno każdego wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania przedsiębiorstwa – akcesoriów biurowych, urządzeń poligraficznych, budowlanych lub obrabiarek oraz samochodów.

Najbardziej odpowiedni leasing bez BIK

Wśród ofert sporo jest takich, które nie będą całkiem korzystne – szczególnie, że banki walczą z ryzykiem przerwania spłaty określonych w umowie rat. Z tego powodu wyszukując leasing bez BIK warto przemyśleć wybór wspólnie z certyfikowanym specjalistą. Tym sposobem ustrzeżemy się przykrych niespodzianek i tym samym dużych kosztów – powinniśmy wszak pamiętać, iż część propozycji wiąże się z koniecznością płacenia dużych rat.