Krótko o pozycjonowaniu

22 czerwca 2018

Na http://bit.ly/32XiPsJ sprawdzisz, kto oferuje pozycjonowanie i optymalizację

Funkcjonują 3 główne metody pozycjonowania:
– pozycjonowanie okresowe,
– pozycjonowanie na tzw. długi ogon (Long Tail),
– pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie okresowe

Pozycjonowanie okresowe pełni szczególną funkcję przed jednorazowymi bądź cyklicznymi wydarzeniami, takimi jak Tłusty Czwartek, koncert znanego piosenkarza czy Dzień Kobiet. Ten wariant pozycjonowania jest bardzo skuteczny, jeśli popularna w danym czasie fraza zostanie znaleziona i użyta ze stosownym wyprzedzeniem. Zazwyczaj pozycjonowanie okresowe stosowane jest w branży gastronomicznej i turystycznej. Przeważnie powinno się zainicjować je na osiem do dziesięciu tygodni przed wybranym wydarzeniem, ażeby wyszukiwarka Google zdążyła zaindeksować nową albo uzupełnioną treść strony internetowej.

Pozycjonowanie na tzw. długi ogon (Long Tail)

Kolejny rodzaj pozycjonowania to solidne i sprawdzone rozwiązanie dla właścicieli firm posiadających niewielki budżet na reklamę. Za sprawą właściwego doboru słów kluczowych, nie tylko uda się wejść w niszę powiązaną z konkretna branżą, ale również stawki za reklamę w Google Adwords mocno się obniżą. Pozycjonowanie Long Tail oznacza też dużo mniejszą konkurencję. Kluczowe jest też to, że coraz powszechniejsza jest tendencja do wprowadzania dłuższych zapytań w wyszukiwarkach.
Frazy pozycjonowania Long Tail to np.:
– smartfon Samsung Galaxy A40 czerwony,
– obuwie Adidas Hard Court białe sklep online,
– golarka Philips MG5720/15 szara.
Pozycjonowanie na długi ogon jest niezwykle istotne zwłaszcza dla sklepów online. Za pośrednictwem tego rodzaju fraz, sklepy mające w swoim asortymencie nader szeroką ofertę produktów mogą się jeszcze skuteczniej pozycjonować w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie Lokalne

W tym pozycjonowaniu najistotniejsze jest dołączenie do słowa kluczowego nazwy wybranej lokalizacji.
W pozycjonowaniu lokalnym można wziąć pod uwagę zazwyczaj:
– miasto (przykładowo “gitarzysta Kraków”)
– dzielnicę (“sklep odzieżowy Podgórze”)
– państwo (“producent słodyczy Polska”)
Pozycjonowanie lokalne świetnie sprawdzi się w działaniach dla przedsiębiorstw lokalnych, które adresują swoje produkty tylko do odbiorców mieszkających w konkretnym regionie. Taka metoda pozycjonowania jest wykorzystywana również wówczas, gdy przedsiębiorstwo ma niewiele finansów na reklamę i nie może rywalizować na frazy niezawierające dopasowania regionalnego, przykładowo zamiast “sklep RTV”, to “sklep RTV Kraków”.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]