Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

6 kwietnia 2020

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które produkowane są w toku różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, elementy podłóg i okien, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i kubatura

Szukając kontenera, warto skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe i skute płytki ceramiczne.

Kontener – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Łódź, ale również w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod określony adres. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.