Komu powierzyć zakładanie nawierzchni boisk sportowych?

15 maja 2018

Profesjonalnie zrobione boiska sportowe możemy dziś spotkać nie tylko w siedzibach drużyn sportowych. Buduje się je bowiem także przy szkołach – co jest sporą odmianą w stosunku do spotykanych niegdyś tanich boisk asfaltowych bądź piaskowych – a poza tym na osiedlach. Nie możemy nie odnotować, że to zmiana naprawdę korzystna, gdyż mecze rozgrywane na boiskach z prawdziwej trawy są znacznie bezpieczniejsze i sprawniej przysposabiają ewentualnych przyszłych sportowców do autentycznych rozgrywek. Jak więc przebiega zakładanie murawy boisk sportowych? Jakiej firmie je powierzyć, by efekty były zadowalające? O czym nie zapominać przy wyborze ekipy oferującej wykonywanie boisk sportowych?

Wykonywanie boisk sportowych – jak wygląda?

Przed założeniem nawierzchni boisk sportowych niezbędne jest przygotowanie terenu oraz stworzenie projektu, który zostanie dopasowany do oczekiwań przyszłych korzystających – inne boiska przygotowywane są dla młodzieży, inne natomiast dla wyczynowych piłkarzy. Najważniejszym zagadnieniem zakładania murawy boisk sportowych jest jednak wybór właściwego trawnika. Obecnie wykorzystywane są szczególnie dwa typy trawników – wysiewane i potrzebujące mniej czasochłonnej pielęgnacji trawniki z rolki, które jednak są trochę bardziej kosztowne od poprzednich.

Wykonywanie boisk sportowych – jak wybrać firmę?

Zakładanie murawy boisk sportowych to zajęcie wyłącznie dla ludzi z właściwymi umiejętnościami – łatwo wszak o błędy, które nierzadko powodują, iż korzystanie z boiska okazuje się niemożliwe. Z tego względu bez właściwych kwalifikacji nie powinniśmy wykonywać ich na własną rękę – znacznie bardziej trafionym wyjściem okaże się niewątpliwie powierzenie tego doświadczonej firmie. Jak jednak ją znaleźć? po pierwsze zwróćmy uwagę na jej portfolio – to ważne źródło wiedzy dotyczącej kwalifikacji jej pracowników. Sprawdźmy również, z jakiego wyposażenia korzysta ekipa – najlepiej postąpimy wybierając te, które dysponują nowoczesnymi akcesoriami.