Jakich zadań podejmą się biura rachunkowe?

29 czerwca 2019

Kierowanie swoją firmą to skomplikowane zadanie wymagające wzięcia pod uwagę szeregu szczegółów. Przeoczenie któregokolwiek z nich może zakończyć się poważnymi reperkusjami. Wśród tych bardzo ważnych wymienić należy prowadzenie księgowości, zatem wiele przedsiębiorstw stawia na stworzenie własnego działu księgowości. Jakkolwiek o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, którego znalezienie obecnie nie stanowi żadnej trudności.

Jaką pomoc oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające obecnie w naszym kraju posiadają naprawdę rozległą oferta. Są w stanie podjąć się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę kadrową oraz płacową. Mogą reprezentować firmę przed GUS, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz US. Sporządzają różnorodne sprawozdania finansowe i prowadzą konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi także zakładanie spółek oraz ich zamykanie. Mnóstwo biur rachunkowych powiększa znacznie swoją ofertę, na przykład przez opracowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie w przypadku firm, które zdecydowały się na zatrudnienie niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się powierzyć księgowość biurom rachunkowych?

Uruchamianie w firmie oddziału księgowego nie jest wyjściem najlepszym. O wiele rozsądniej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, czyli właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno zalecane w przypadku małych stowarzyszeń, fundacji i firm, ponieważ jest to naprawdę bardziej korzystne rozwiązanie, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Aktualnie odszukanie rzetelnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokim poziomie nie jest trudne.

Nasz adres:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]