Implantologia – w czym lepsza od protez?

15 maja 2018

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by używać protez. Nie było to niestety najlepsze wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest bardzo wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, lecz też posiadają wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych efektów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże skrócenie okresu leczenia – chory nie odczuwa żadnych bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się napojów wyskokowych, tytoniu i bardzo ciepłych dań. Istotne jest również stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają opuchliznę oraz dyskomfort.

Implanty zębów – komu powierzyć?

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy istotne wskazówki.