Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

4 maja 2022

Druk 3D SLS - więcej o ofercie na cadxpert.pl.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, inżynierów, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów oraz przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, SLA, SLS, oraz FDM, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, detali, bardzo cienkich elementów oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia precyzję konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

FDM to najpopularniejsza metoda druku 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w ogromnej palecie barw. W toku druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]