Czemu powinieneś postawić na tworzenie stron www CMS?

18 czerwca 2018

Edytowanie witryny www potrafi okazać się przyczyną sporych problemów dla tych, którzy nie znają języków znaczników. Kłopoty okażą się jeszcze większe, gdy strona jest regularnie aktualizowana – wówczas łatwo o jej zepsucie. Wyjściem z podobnych problemów okaże się z pewnością użycie systemów CMS – spowodują, że do edytowania strony nie będzie potrzebny HTML, a wszelkie dane przesyłane są przez prosty w użytkowaniu panel. Na jakich zasadach polegają takie narzędzia? Ile wydamy na tworzenie stron internetowych CMS?

Na co pozwala tworzenie stron www CMS?

CMS to system zarządzania treścią witryny. Jest zainstalowany na serwerze, a po zalogowaniu do panelu administratora pozwala na edycję każdej podstrony bez znajomości HTML. Jest to wyjście, które szczególnie dobrze zda egzamin w przypadku często aktualizowanych portali, na których treścią opiekują się nie programiści, a np. dziennikarze. Stworzenie strony, która będzie współpracowała z CMS nie jest niestety proste, zatem dobrze zrobimy powierzając to fachowcowi – a to wiąże się z dużymi wydatkami. Czy są więc sposoby, za pomocą których ich unikniemy?

Tworzenie stron www CMS bez kosztów

Tak – przydatne będą intuicyjne generatory, za pomocą których samemu zrobimy witrynę z system zarządzania treścią. Dzięki takim narzędziom tworzenie stron internetowych CMS jest bardzo proste – nie trzeba umieć programować. Należy również zaznaczyć, iż przedsiębiorstwa tworzące takie kreatory zwykle udostępniają też bezpłatny hosting.