Coaching kariery – dlaczego warto skorzystać z niego skorzystać?

6 czerwca 2020

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta coachingu kariery, wejdź na janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-kariera/

Doradztwo zawodowe umożliwia ujawnienie Twoich silnych stron i spożytkowanie skrytego potencjału. Komu pomoże coaching kariery? Czemu warto zainwestować w swoje umiejętności zawodowe?

Coaching kariery – wszechstronne przygotowanie do procesu rekrutacji

Coaching kariery przeprowadzony z profesjonalnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko osobom, które zaledwie zaczęły swoją karierę, ale także wieloletnim pracownikom, którzy pragną przetrwać restrukturyzację w przedsiębiorstwu, przygotować się do przejścia do nowej pracy albo czują strach przed transformacjami na rynku pracy. Profesjonalny doradca zawodowy asystuje na wielu płaszczyznach – pokazuje jak przygotowywać się do rozmowy o pracę, aby z sukcesem przejść proces rekrutacji oraz jak rozwijać tzw. umiejętności „miękkie” oraz inne kompetencje, niezbędne w pracy. Coach kariery zajmuje się też wsparciem w prawidłowym przygotowaniu dokumentów, na przykład Curriculum Vitae, portfolio projektów czy listu motywacyjnego, tak, by wzbudziły zainteresowanie u ewentualnych pracodawców, a przez to zwiększyły prawdopodobieństwo, iż kandydat będzie zaproszony na rozmowę. Nie bez znaczenia jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z najważniejszych atrybutów, na który zwracają uwagę rekruterzy.

Kto może skorzystać z oferty coachingu kariery?

Chcesz poprowadzić ścieżkę swojej kariery zawodowej tak, żeby ostatecznie osiągnąć sukces na rynku pracy? A może zastanawiasz się czy zmienić branżę, lecz nie wiesz, jaka praca przyniesie Ci dobre zarobki i równocześnie satysfakcję? Coaching kariery sprawi, iż poznasz swoje słabe oraz silne cechy, zaczniesz używać skryty w Tobie potencjał i osiągać sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże także managerów wysokiego szczebla oraz innych doświadczonych pracowników poszukującym ukierunkowanych konsultacji. Zanim dojdzie do pierwszego spotkania dochodzi do wyznaczenia potrzeb doradczych – to wtedy zostaje uzgodnione cele uczestnika sesji, pomocy w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba sesji z coachem kariery pozwoli osiągnąć przewidziany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]