Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

21 grudnia 2019

Prace w ogrodzie, przebudowa bądź budowa domu, remont mieszkania, opróżnianie strychu bądź piwnicy – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeżeli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. Zimą to także najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.