Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu

3 czerwca 2018

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron www Kraków

Pozycjonowanie to wiele działań dążących do zwiększenia widoczności stron w organicznych wynikach prezentowanych w wyszukiwarce. Im wyżej strona pojawia się w SERP, tym więcej przyciągnie odwiedzających witrynę, co w rezultacie powinno prowadzić do zwiększenia konwersji firmy. Inną zaletą tego działania jest poprawa rozpoznawalności usługi, produktu lub samego brandu.

Algorytm Google klasyfikuje każdą witrynę internetową w oparciu o plus minus dwustu różnych faktorów. Wynik tej ewaluacji przesądza o tym, na którym miejscu strona albo jej podstrona wyświetli się użytkownikom przeglądarki w wynikach wyszukiwania na daną frazę. Za niezmiernie ważne czynniki rankingowe profesjonaliści do spraw SEO uważają między innymi linkowanie (zewnętrzne oraz wewnętrzne), PageSpeed, a także jakość contentu.

Wstukując w przeglądarkę Google dowolną frazę, użytkownikowi zostanie zaprezentowana lista stron, które algorytm uznał za najbardziej dopasowane do wpisanego zapytania. Które strony wyświetlają się w SERP najwyżej? Z reguły te, których treść jest odpowiednio nasycona przemyślanymi frazami kluczowymi. a zarazem unikalna. Na pozycje nie bez wpływu jest również prędkość ładowania się witryny (zarówno w wersji na urządzeniach przenośnych, jak i na komputerze), poprawnie zoptymalizowanie kodowanie, jak również różnorodność linków odsyłających do naszej strony.

Pozycjonowanie sklepów i stron internetowych – powierz je specjalistom z firmy SEO

Google regularnie koryguje algorytm, z tej przyczyny zaleca się zlecić pozycjonowanie i optymalizację sklepów oraz stron profesjonalistom. Dobrym wyborem będzie firma SEO, która posiada kilkuletnią praktykę w tym obszarze. W takich firmach zatrudnionych jest szereg specjalistów nie tylko od optymalizacji, lecz również kodowania czy marketingu internetowego. Powierzając pozycjonowanie strony podmiotowi zewnętrznemu zaoszczędzone środki i czas można zaprząc w inne działania, które także rozwiną firmę.

Pozycjonowanie w Google – usługa pozwalająca dotrzeć do szerszej grupy odbiorców klientów

Pozycjonowanie to głównie oferta skierowana do właścicieli stron internetowych, które służą do ekspozycji i sprzedaży produktów lub usług firmy. Decydując się jakikolwiek biznes niewyobrażalne jest w dzisiejszych czasach nie założyć własnej strony firmowej bądź ją uruchomić, jednak nie podjąć się jej pozycjonowania. Konkurencja nie próżnuje w staraniach o dotarcie do nowych klientów. Wedle badań w przybliżeniu 97% klientów szuka w sieci opinii o lokalnych firmach, co klarownie pokazuje do jak obszernej grupy klientów można tą metodą dotrzeć. A wyświetlenie się adresu sklepu lub strony w Top10 wyników wyszukiwania w przeglądarce niesamowicie zwiększa szansę, że internauta skorzysta z naszej oferty.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]