Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

16 maja 2018

Potrzebujesz skorzystać z oferty biura rachunkowego Katowice? Koniecznie wejdź na http://bit.ly/2wLskQu

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, zaś ich szefowie często nie potrafią prawidłowo pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy specjalistom od księgowości, zyskamy gwarancję, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu i funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także nadmienić o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się sugerować się jedynie cennikiem usług – podejrzanie niskie ceny usług nierzadko zwiastują ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]