Audyt SEO – pierwszy krok do wysokich pozycji w wyszukiwarce

11 września 2021

Jeżeli chcesz zlecić audyt sklepu internetowego, wejdź na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/.

Audyt – jak definiuje internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – to ewaluacja spółki, przedsiębiorstwa czy firmy pod kątem rozmaitych aspektów, między innymi finansowych i organizacyjnych, jak również oszacowanie możliwości rozwoju. Co, biorąc powyższe pod uwagę, oznacza zatem audyt SEO? Jest to gruntowna analiza strony internetowej, oceniająca różne jej aspekty, jak tytuły i opisy meta, hierarchię nagłówków, kod strony, prędkość ładowania się witryny i wiele bardziej i mniej ważnych elementów. Oprócz samego wskazania uchybień oraz błędów, w dobrym audycie SEO powinny być zamieszczone też wskazówki co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO sprawdza stronę internetową pod względem użyteczności, zgodności ze normami W3C, zawartości strony, jak również poprawności kodu. Poza tym sprawdzane jest także, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Mówiąc krótko, audyt SEO zleca się agencji, aby odnalazła ona wszelkie nieprawidłowości na stronie oraz – co istotne – zaproponowała rozwiązania, które umożliwią ich naprawę.

Ile oczekuje się na płatny audyt SEO?

W internecie znajduje się masa narzędzi i stron, za pomocą których natychmiast i bez ponoszenia żadnych kosztów wykonuje się audyt SEO witryny. Zalety tej opcji? Cena oraz szybkość. Minusy? Jest ich sporo. Darmowe narzędzia bądź też wersje testowe z niewielką paletą funkcji, nie są idealne. Jeśli już odnajdą jakieś błędy na stronie, to na ogół nie wszystkie. Wiele pomyłek (przykładowo w kodzie) spostrzec można jedynie podczas analizy wykonanej nie przez oprogramowanie, a przez człowieka.

Na płatny audyt SEO wykonywany przez agencję trzeba zaczekać na ogół od tygodnia do mniej więcej miesiąca. Okres na przygotowanie analizy powinien zostać określony w umowie zawartej z agencją, która podjęła się jego sporządzenia. Audyt płatny pozwoli wykryć wszystkie istotne problemy występujące na stronie. Jeśli strona była utworzona na bezpłatnym szablonie lub na platformie typu Magento czy Shoper, to elementów do poprawy może być dużo. Jeśli strona wolno się wczytuje, a na najistotniejsze dla klienta słowa kluczowe pojawia się daleko poza pierwszą dziesiątką wyników wyszukiwania, to także są to sygnały, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu jest świetnym pomysłem.

Jakie problemy wykrywa audyt SEO?

Sumiennie zrealizowany audyt SEO może obnażyć mnóstwo wad witryny, najczęściej:

 • brak lub nieprawidłowe połączenie z narzędziami Google (np. Google Search Console),
 • powody słabej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • rzeczywista ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością witryny dla robotów,
 • jakość kodu strony,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy strony w wersji na komórki, np. nieprawidłowe wyświetlanie się różnych obrazów,
 • brak albo nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • wolne wczytywanie się witryny w wersji desktopowej i mobilnej

.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]