Wykorzystanie sklejki szalunkowej
26 maja 2018
Dalsze informacje o sklejce szalunkowej
Sklejka szalunkowa znakomicie spisuje się na budowach. Jest świetnym substytutem drewna, które nie nadaje się do wszystkich zastosowań, jak również niepotrzebne podnosi koszty. Przyjrzyjmy się z czego jest ona zrobiona i co przesądza o jej uniwersalnym wykorzystaniu.
Sklejka szalunkowa – wzmocniona przez profesjonalne produkty chemiczne
Sklejka szalunkowa produkowana jest z materiału drzewnego, zawiera wiele tzw. fornirów, cechuje się świetną odpornością na działanie wilgoci. Do jej wytwarzania najczęściej wykorzystuje się sosnę, brzozę oraz drewno zagraniczne, np. meranti. Jest bardzo sprężysta, a jej atrybuty są wzmocnione dzięki zastosowaniu specjalnych filmów fenylowych. Sklejka szalunkowa jest odporna także na uderzenia mechaniczne oraz różnice temperatur – dzięki użyciu nieparzystej ilości warstw. Powłoczki forniru łączą się ze sobą, konstruując szczelną strukturę. Istnieje dużo wersji sklejki szalunkowej, w zależności od metody klejenia (np. półwodoodporna, szlifowana), położenia powłok lub gatunku materiału. Rozmaite formy sklejki możemy różnie stosować, nie każda posłuży bowiem w ciężkich warunkach.
Sklejka szalunkowa – wspiera technologię tzw. lanego betonu
Sklejka szalunkowa to nieoceniona pomoc przy tworzeniu domów, ścian działowych oraz podestów. Jest ona komponentem wspierającym technologię tzw. lanego betonu. Znajduje bardzo szerokie zastosowanie – używana także do tworzenia rusztowań. Może być użyta wielokrotnie, co oznacza duże oszczędności. Sklejka szalunkowa to najważniejszy asortyment każdego przedsiębiorstwa zajmującego się budownictwem. W Polsce funkcjonują przedsiębiorstwa specjalizujące się w pożyczaniu sklejki szalunkowej, nie musimy więc mieć własnych komponentów. W razie potrzeby możemy więc łatwo nabyć profesjonalne komponenty budowlane.
Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]