Wraca moda na projekty domów góralskich
17 maja 2018
Na domygoralskie.com/realizacje.html uzyskasz więcej informacji o domy góralskie projekty
Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez domy ceglane. Dziś jednak zaobserwować można to, iż zainteresowanie nimi powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej architektury. Istotne jest też to, że domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z naturalnych materiałów. Drewno może również absorbować promieniowanie wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, co sprawia, że ich lokatorzy wydajniej sypiają i chronią swoje płuca.
Rodzaje projektów domów góralskich
Najpopularniejszym rodzajem domów drewnianych są oczywiście budynki przywodzące na myśl podhalańską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, a styl ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy również projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – na przykład elementy betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić także, kiedy chcemy wznieść je poza Tatrami.
Kto wykona projekty domów góralskich?
Nie zapominajmy, że na wygodę życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl jakiego jest wybudowany. Dlatego stawiając na takie wyjście, dobrze sprawdzić wcześniejsze realizacje architekta i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi klienci. Istotne jest, by w jego teczce było wiele projektów domów góralskich – przez to zyskamy pewność, że nasze zamówienie zostanie odpowiednio wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też sprawdzić się, czy architekt współpracuje z firmą, która wzniesie obiekt – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.
Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]