Remont budynku a wynajem rusztowań

26 maja 2018

Rusztowanie jest elementem koniecznym na placu budowy. Dzięki niej wznoszą się nowe budowle, a stare są poddawane modernizacjom. Przekonajmy się zatem, jak zbudowane są rusztowania i w jakich przypadkach niezbędne jest ich zastosowanie.

Wynajem rusztowań – remonty zabytków i scen

Istnieje wiele kategorii rusztowań – między innymi stojakowe, przejezdne, warszawskie, rurowo-złączkowe. Składają się one z pionowych słupów, które spajają poziome moduły. Aby rusztowanie gwarantowało funkcjonalność i bezpieczeństwo, niezbędne są również elementy takie jak podstawki śrubowe, złącza obrotowe i rygle. Na takiej budowli układa się stalowe pomosty. Rusztowania wykonywane są z rozmaitych materiałów oraz mają wielorakie przeznaczenie. Przeważnie stosowane są w budownictwie, za ich pomocą wykonywane są na przykład roboty konserwatorskie lub instalacyjne. Masowo używane są do remontowania nieruchomości – zabytków, scen, bloków z wielkiej płyty, obiektów użyteczności publicznej. Wykorzystywane są w sektorze energetycznym, przydają się także do konserwacji kominów czy trybun. Poszczególne komponenty rusztowania wyprodukowane są z komponentów aluminiowych i stopów metali.

Wynajem rusztowań – zleć to fachowcom

Bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa na każdej budowie. Pamiętajmy, że określenie „rusztowanie” jest prawnie uregulowane – wymagają tego przepisy BHP. Kiedy zatem planujemy budowę, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnych firm, które świadczą wynajem rusztowań. Wtedy zyskujemy gwarancję, że konstrukcja będzie trwała oraz bezpieczna. Montaż powinna wykonywać osoba mająca duże doświadczenie. Na rynku istnieją firmy wypożyczające, instalujące i demontujące niezbędne elementy. Cena usługi jest ustalana z klientem w oparciu o powierzchnię, okres dzierżawy, jak również zakres opcjonalnych prac montażowych.