Piaskowiec elewacyjny uszlachetni twój dom

25 maja 2018

Piaskowiec elewacyjny to komponent szeroko stosowany w budownictwie. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał wykończeniowy w środku pomieszczeń, ale również na zewnątrz. Przekonajmy się zatem co tak naprawdę decyduje o jego możliwościach.

Do czego używany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo popularnym materiałem stosowanym w trakcie wykańczania lokali mieszkalnych oraz posesji. Spotykany jest w rozmaitych wersjach kolorystycznych – od jasnego, przez szary aż po czerwony. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i typem – możemy dostać płytki gładkie, faliste, połyskujące, o łamanych krawędziach. Niektóre rodzaje piaskowca odznaczają się pięknym połyskiem, dzięki zastosowaniu odrobiny kwarcytu. Dlatego piaskowiec świetnie pełni funkcję reprezentacyjną – w lokalach mieszkalnych, na tarasach i jako materiał elewacyjny. Jest doskonałym surowcem na tarasy, fontanny, a nawet dekoracyjne murki.

Piaskowiec elewacyjny – wytrzyma wiele lat

Kluczową cechą piaskowca jest jego niezwykła wytrzymałość na szkodliwe warunki zewnętrzne. Płyty fasadowe wyglądają świetnie przez co najmniej 30-40 lat. To surowiec w 100 proc. naturalny, który nie podda się działaniu niskich temperatur, mocnych opadów i będzie stanowić niezwykły walor dla naszej nieruchomości. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i importowanych zza granicy.