Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

31 lipca 2018

Sprawdź, gdzie nabyć okno skrzynkowe

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Nierzadko spotkać je możemy w starych kamienicach, starych domkach oraz pałacach. Obecnie są one wytwarzane przede wszystkim z przeznaczeniem do montażu w tego typu, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, iż obecne wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach nierzadko dzielone są na czworo elementów – dwa górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i kiedyś służyły do wentylowania wnętrz. Taka budowa najlepiej zda egzamin w budynkach zbudowanych przed laty – chociażby chatach ceglanych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę lub dąb, ale ostatnimi czasy ich producenci stosują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti okazują się bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, wiatru oraz skrajnych temperatur.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]