Nowoczesne pokrycia dachowe to dobry wybór dla inwestora – kto je produkuje?

30 lipca 2022

Więcej o ofercie producentablachodachówki.

Montowane przez dekady standardowe dachówki betonowe i ceramiczne powoli ustępują miejsca na rynku pokryciom dachowym z blachy. Liczne atuty tych drugich przyczyniły się do tego, że są one dobrym rozwiązaniem nie tylko dla końcowego odbiorcy, lecz także dla deweloperów.

Nieskomplikowany montaż i możliwość dopasowania do każdej struktury dachu – pokrycia dachowe z blachy

Blachodachówki wygrywają na rynku budowlanym z wielu powodów. Po pierwsze są dużo lżejsze niż ceramiczne dachówki, co nakłada mniejszy ciężar na strukturę więźby dachowej, a przy tym też ułatwia transport i rozładunek tych elementów. Kształt profilu pokryć dachowych z blachy powoduje, że ich montaż jest nie tylko prosty, ale i szybszy w porównaniu do założenia dachówek ceramicznych, które są niewielkie, przez co ich staranne rozstawienie zabiera zwykle o wiele więcej godzin. Inną ważką zaletą pokryć dachowych z blachy jest możliwość dopasowania ich do w zasadzie każdej, nawet niezmiernie skomplikowanej, konstrukcji dachu, bo blachodachówkę można bez problemu przyciąć na wymiar. Ten typ pokryć dachowych sprawdza się rewelacyjnie zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i perfekcyjnie pasuje do starych obiektów, głównie dlatego, że bardzo przypomina wyglądem dachówki ceramiczne. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także większa szczelność. Oprócz tego łatwo je wyczyścić. Właściwie wystarczy do tego dość delikatna szczoteczka i zmycie wodą, natomiast w razie mocnych zabrudzeń np. preparat do czyszczenia pokryć powlekanych.

Regamet – polski producent blach dachowych

Żeby nabyć blachodachówki najwyższej jakości nie trzeba daleko się rozglądać. Na rodzimym rynku od 30 lat działa marka REGAMET, w ofercie której znajduje się szeroki wybór paneli dachowych, blach trapezowych i blachodachówek. Produkty te można dostać w stacjonarnych punktach handlowych firmy, funkcjonujących w obrębie 4 województw Polski południowo-wschodniej: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. REGAMET w szczególności pochwalić się pokrycia dachowe z powłoką PRO (Exelent i Purtext Strong 300), charakteryzujące się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, korozję, a także powstawanie rys. Firma Regamet stawia na kompleksową obsługę klienta, więc oprócz własnych produktów oferuje także akcesoria dachowe (przykładowo systemy rynnowe czy folie dachowe), jak również dachówki ceramiczne i betonowe innych wiodących marek.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08