Nowoczesne okna drewniane

15 sierpnia 2018

Okna drewniane producent. Więcej informacji na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez lata były najczęściej wykorzystywanym typem okien. Potem były wyparte przez te wykonane z PCV, ale obecnie znów doceniamy ich zalety. Dobrze wykonane i serwisowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich kupno kosztować będzie porównywalną sumę. Oprócz tego w niektórych przypadkach ich wykorzystanie będzie konieczne – niekiedy po prostu nie możemy zdecydować się na jeden z nowszych typów. Kiedy zatem należy ich użyć? Z jakich materiałów są produkowane?

Okna drewniane – surowce

Okna drewniane produkowane są jedynie z niektórych rodzajów drewna. W dzisiejszych czasach zazwyczaj wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Ze względu na wytrzymałość na deszcz oraz promienie UV, producenci okien nierzadko sięgają po drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są nieco droższe, lecz powinniśmy pamiętać, że wymagają rzadszych napraw oraz lepiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla wielu klientów ich atutem będzie też to, iż nierzadko prezentują się korzystniej niż modele wykonane z europejskich rodzajów drewna.

Okna drewniane – gdzie będą najlepiej pasować?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki okien z PCV – są w porównaniu z nimi tańsze, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, bywają też stosowane w czasie rewitalizacji wiekowych obiektów. Wykorzystanie pozostałych materiałów może bowiem skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – grożącymi również wysokimi grzywnami.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]