Nowoczesna stolarka okienna

19 maja 2018

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych elementów każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przewyższa okna plastikowe. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – niższe koszty ogrzewania

Dostępne na rynku okna drewniane wyglądają bardzo elegancko, a dodatkowo mają również znakomite parametry techniczne. Jak podkreślają eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co bardzo obniża koszty ogrzewania budynku. Takie okna bardzo dobrze wyciszają mieszkanie, a także nadają się do zastosowania na dużych przeszkleniach. Cieszą się również dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów energooszczędnych. To nie wszystko – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie trzeba jej od razu wymieniać. Producenci wyliczają, że dobrze wykonane okna mogą posłużyć w dobrym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – okna z szybami antywłamaniowymi lub refleksyjnymi

Firmy oferujące stolarkę drewnianą proponują obecnie bardzo szeroki wachlarz asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierane, a także wiele innych typów okien, które zapewniają komfort domownikom. Dodatkowo można również zdecydować się na wstawienie specjalnych szyb – antywłamaniowych oraz refleksyjnych, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. modrzew, dąb czy gatunki mniej znane – takie jak meranti. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz zdecydować się na warianty ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie oddaje także charakter wiekowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.