Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

27 maja 2018

Budowa nowoczesnych domów drewnianych - więcej szczegółów o tej usłudze odnajdziesz tu

Szereg osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także znacznymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy drewniane stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy budowane z drewna to aktualnie świetny przykład na to, jak skutecznie można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon bądź weranda – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają również inne nowatorskie materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można na ogół w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt fachowcom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie jest proste. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]