Eleganckie i solidne płyty z piaskowca

10 lipca 2018

Piaskowiec jest stawiany wśród najchętniej stosowanych w architekturze materiałów. Nie dzieje się tak rzecz jasna bez przyczyny – piaskowiec ma bowiem mnóstwo plusów, które sprawiają, iż w wielu sytuacjach będzie odpowiednim wyjściem. Świetnie zdaje egzamin przy budowie słupków ogrodzeniowych lub fontann. Płyty z piaskowca zwykle stosuje się na ścianach, gdzie liczą się także ich względy wizualne – minerał ten wygląda lepiej niż wiele innych minerałów, komponując się zarówno z innowacyjnymi, jak i klasycznymi budynkami.

Wytrzymałe płyty z piaskowca

Świeży piaskowiec nie należy do najsolidniejszych materiałów, ale jego parametry znacznie poprawiają się po wykorzystaniu nowoczesnych metod utrwalających. Przez nie staje się także odporniejszy na wodę, co powoduje, że może zostać wykorzystany w fontannach oraz, co najistotniejsze, na ścianach. Warto także zaznaczyć, iż płyty z piaskowca okażą się o wiele solidniejsze, kiedy zakonserwujemy je żywicą – pozwoli to na uzyskanie dużej wodoodporności.

Estetyczne płyty z piaskowca

Płyty z piaskowca, jak przed momentem wspomnieliśmy, są także lubiane z uwagi na ich zalety wizualne. Zdaniem wielu kupujących, piaskowiec jest jednym z najładniejszych kamieni, a upływ czasu rzutuje na niego jedynie pozytywnie – piaskowiec po długim czasie stosowania staje się znacznie ciekawszy. Właśnie z tego powodu płyty z piaskowca są chętnie stosowane zarówno na dworze, jak w pomieszczeniach.