Dlaczego domy drewniane całoroczne są tak popularne

22 maja 2018

Projekty domów drewnianych nowoczesnych. Kompleksową pomoc profesjonalistów w tej dziedzinie otrzymasz na barteksitarski.pl

Polacy coraz częściej wybierają drewniane domy. Innowacyjna konstrukcja powoduje, że takie budynki nie tylko wyglądają niezwykle stylowo, ale są również funkcjonalne. Czy w domkach drewnianych można mieszkać również w miesiącach zimowych? Gdzie znaleźć projektanta, który pomoże nam spełnić marzenie o posiadaniu drewnianego domu?

Projekty domów drewnianych – mniejsze koszty

Całoroczne domy drewniane nie pozostają już wyłącznie w sferze marzeń. Polacy coraz częściej decydują się na zaprojektowanie takich domów, ponieważ mają one mnóstwo walorów. Najważniejsza kwestia – są one bardziej ekonomiczne niż domy z cegły. Ich struktura jest lekka, a to oznacza tańszą inwestycję. Całoroczne domy drewniane szybciej się buduje, ponieważ są wyprodukowane z prefabrykatów. Odchodzą też prace związane z betonowaniem. Projektanci podkreślają, że budowa może trwać zaledwie kilkanaście tygodni, dlatego domy drewniane są wybierane coraz częściej. Łączą one w sobie dwa światy. Z jednej strony zachwycają szlachetnym wzornictwem – wiele z nich jest stylizowanych na typowo podhalańskie domki. Jednak dzięki zastosowanym elementom zapewniają funkcjonalność identyczną jak domy wykonane z cegły.

Projekty domów drewnianych – wspaniały poziom izolacji cieplnej mikroklimat

Domy drewniane nowoczesne to nieruchomości skonstruowane z naturalnych składników, dzięki czemu są energooszczędne. Dzięki użyciu drewna osoby zmagające się z alergiami odczuwają istotną poprawę samopoczucia. Nowoczesne domy drewniane cechują się wspaniałymi właściwościami termicznymi, nie musimy wykonywać generującej duże koszty termomodernizacji. Kolejnym walorem są cienkie ściany, dzięki czemu dom jest bardziej przestronny. Domy drewniane można konstruować także zimą, bo całość prac realizowana jest na sucho. Kiedy postanawiamy zbudować całoroczne domy z bali zwróćmy uwagę na to, żeby zlecić całość prac najlepszym architektom.

Nasz adres:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]