Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

1 czerwca 2018

Chcesz kupić domy drewniane Kraków? Skieruj się tutaj

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. Dzięki temu domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków i osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]