Co daje wynajem szalunków?

16 maja 2018

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, ale można zaobserwować też konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy również tworzyw syntetycznych. Pozostałymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na spore ceny nie zawsze firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy będą potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, warto sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w roku będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o wygodzie, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować spore wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna będzie też obsługa klienta – w przypadku, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei wejść do internetu i dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy piszą dotychczasowi kontrahenci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]